3 grudnia klasy 2A i 2B z nauczycielkami Małgorzatą Smolak, Karoliną Hortecką i Małgorzatą Górko zostały zaproszone na spotkanie z autorką szkolnej lektury pt. „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”- panią Justyną Bednarek.

Pani Justyna jest dziennikarką, pisarką i ilustratorką oraz tłumaczką z języka francuskiego. Sławę przyniosła jej seria książek o przygodach skarpetek, które znikają w pralce: „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek” oraz „Nowe przygody skarpetek”. Ponadto Bednarek napisała jeszcze m.in. nominowaną do tytułu Książki Roku 2016 przez Polską Sekcję IBBY detektywistyczno-kulinarną publikację „Pięć sprytnych kun”, bajki muzyczne „W to mi graj”, ilustrowane przez Józefa Wilkonia oraz książkę „Pan Kardan i przygoda z vetustasem”, która zdobyła w roku 2018 Nagrodę Literacka im. Kornela Makuszyńskiego.

Autorka w czasie spotkania przeczytała fragmenty swoich książek „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek” i „Pięć sprytnych kun”. Dla lepszego odbioru autorka posłużyła się także rekwizytami bohaterów książki w postaci kolorowych skarpet i sprytnych kun. Opowiedziała nam nie tylko o swoich książkach, ale także o swoim dzieciństwie, pracy i inspiracjach.

Poza rozmową z dziećmi i czytaniem fragmentów książek była też część twórcza. Uczestnicy mogli narysować własną skarpetkę i wymyślić jej własną przygodę.

Małgorzata Pochopień