9 i 10 grudnia 2019 r uczniowie klas młodszych wzięli udział w warsztatach edukacyjnych przeprowadzonych przez panie dietetyczki z Fundacji Polskie Dzieci. Ta fundacja prowadzi sklepik Zdrowik, w którym nasi uczniowie zaopatrują się w zdrowe drugie śniadanie. Warsztaty poświęcone były racjonalnemu odżywianiu. Na początku zajęć uczniowie stworzyli mapę myśli do hasła zdrowie, następnie poznali zasady zdrowego odżywiania, dowiedzieli się ile i jakich produktów powinni spożywać w ciągu dnia. Kolejnym etapem było tworzenie piramidy zdrowej żywności. Mamy nadzieję, że edukacja poprzez zabawę sprawi, że dobre nawyki odżywiania się pozostaną w naszych uczniach na zawsze.

Małgorzata Smolak

koordynatorka Zespołu ds. Zdrowej Szkoły