Realizacja zadań z II modułu.

Klasa II a ukończyła realizację zadań drugiego modułu „Czytam z klasą”. Wybraliśmy lekturę pt. „Psie troski” Toma Justyniarskiego. Podczas czytania lektury dzieci przeżyły wiele wzruszeń i radości z dobrego zakończenia

Wypełniliśmy „Lekturniki” jako podstawowe zadanie, opisywaliśmy i rysowaliśmy przygody Betty i jej nowej rodziny. Tak jak w poprzednim module zaprosiliśmy rodziców do czytania głośnego dzieciom. Wspólnymi siłami uczniowie wykonali mieszkanko- budkę w której umieścili pieski, które samodzielnie wykonali z rolek papieru. Zorganizowaliśmy zbiórkę karmy , potrzebnych rzeczy i pieniędzy na leczenie dla podopiecznych ośrodka adopcyjnego „Przytul Pyska”. Nasi uczniowie wykazali  się ogromną empatią, poświęcając na ten cel swoje oszczędności. Odbyło się też spotkanie z założycielką tego ośrodka. Pani Agnieszka odwiedziła naszą szkołę z jednym z podopiecznych Przytul Pyska Szczypiorem. Dzieci były szczęśliwe, że mogły przekazać wszystkie prezenty dla zwierzątek. Pani Agnieszka opowiedziała naszym uczniom o codziennej, ciężkiej pracy w ośrodku adopcyjnym, o tym jak ludzie potrafią być źli wobec zwierząt i co możemy robić, żeby to zmienić. Całą klasą wybraliśmy się do gabinetu weterynaryjnego Pana Krzysztofa Bielickiego. Pan weterynarz opowiedział o swojej pracy, o sposobach pielęgnacji pupili, żeby jak najrzadziej musiał je leczyć. Oprowadził dzieci po gabinecie i zapoznał z różnymi urządzeniami z których korzysta w codziennej pracy. Pan Krzysztof wysłuchał licznych opowieści dzieci o ich zwierzątkach i odpowiedział na wszystkie zadane pytania. Wybraliśmy się na zajęcia do Biblioteki Miejskiej , które były poświęcone różnym niepełnosprawnościom, ale szczególnie dużo miejsca Pani Ania, prowadząca warsztaty poświęciła psom przewodnikom, ich ciężkiej pracy. Dzieci obejrzały film, który mówił o tym jak należy zachowywać się wobec osób niewidomych i ich psów przewodników. Dzięki realizacji zadań z tego modułu zdobyliśmy dużo cennych wiadomości na temat piesków i odpowiedniej troski o nich.

Małgorzata Smolak