SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE

Inspirujące drugie śniadania

                Śniadanie do szkoły nie musi być monotonne, nieciekawe jednocześnie będąc zdrowe i wartościowe. Proponujemy Państwu ciekawe i proste przepisy na zaskoczenie dzieci zdrowym drugim śniadaniem. Każdorazowo będziemy przedstawiać Państwu pełen lunchbox, które dziecko może zabrać do szkoły.

 „Kolorowe Wrapy”

  1. Danie główne - Wrap:

  1. Placki tortilli wykonane w domu. Z poniższego przepisu wychodzi 10 placków :

                                                   1 ½ szklanki mąki pszennej pełnoziarnistej

                                                    ½ łyżeczki soli

                                                    ½ łyżeczki proszku do pieczenia

                                                    1 szczypta cukru

                                                    2 łyżki oleju rzepakowego

                                                    ½ szklanki ciepłej wody

Łączymy ze sobą suche składniki. Dodajemy następnie wymieszane mokre składniki i wyrabiamy ciasto. Wyrobione ciasto dzielimy na 10 części i odstawiamy do odpoczęcia. Wałkujemy placki i smażymy placki na rozgrzanej patelni bez tłuszczu.

  1. Warzywa_ pomidory koktajlowe, sałata, ogórki, papryka, kukurydza. Najkorzystniej jest wybrać takie, które lubi dziecko.

  2. Ser feta lub serek kanapkowy, którym smarujemy placki tortilli. W przypadku dzieci uczulonych na białko krowie możne użyć ketchupu domowego.

  3. Wędlina- można zamienić ją na ugotowane jajko

  1. Owoce lub warzywa: winogron

  2. Przekąska: orzechy ziemne

 

                                                                

 

Sprzątanie Świata

   Akcja sprzątanie świata to międzynarodowa kampania, która wywodzi się z Australii. Po raz pierwszy odbyła się w 1989 roku, gdy 40 tysięcy mieszkańców Sydney wzięło udział w akcji sprzątania terenów portu. Od 1994 roku w sprzątaniu świata biorą udział także Polacy.  Temat tegorocznej edycji to "Nie śmiecimy - sprzątamy - zmieniamy!". Szkoła Podstawowa nr7 im. Jana Pawła II również włączyła się w tę ekologiczną akcję. W piątek 20 września 2019r.uczniowie na zajęciach utrwalali sobie swoją wiedzę  o konieczności segregacji śmieci, o recyklingu i o wszystkich zagrożeniach dla naszej planety ze strony człowieka. Koło teatralne na apelu rozpoczynającym Akcję Sprzątanie Świata-Polska 2019 przygotowało inscenizację , której treść przypomniała o podstawowych problemach związanych z ochroną przyrody. Klasy wraz z wychowawcami zbierały śmieci w okolicach szkoły, przypominając mieszkańcom tej okolicy  o „Nie śmieceniu-sprzątaniu-zmienianiu”

                                                                                                                                                                     Zespół ds. Zdrowej Szkoły