SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE

Inspirujące drugie śniadania

Śniadanie do szkoły nie musi być monotonne, nieciekawe jednocześnie będąc zdrowe i wartościowe. Proponujemy Państwu ciekawe i proste przepisy na zaskoczenie dzieci zdrowym drugim śniadaniem. Każdorazowo będziemy przedstawiać Państwu pełen lunchbox, które dziecko może zabrać do szkoły.

„Kolorowe Wrapy”

1. Danie główne - Wrap:

1. Placki tortilli wykonane w domu. Z poniższego przepisu wychodzi 10 placków :

1 ½ szklanki mąki pszennej pełnoziarnistej

½ łyżeczki soli

½ łyżeczki proszku do pieczenia

1 szczypta cukru

2 łyżki oleju rzepakowego

½ szklanki ciepłej wody

Łączymy ze sobą suche składniki. Dodajemy następnie wymieszane mokre składniki i wyrabiamy ciasto. Wyrobione ciasto dzielimy na 10 części i odstawiamy do odpoczęcia. Wałkujemy placki i smażymy placki na rozgrzanej patelni bez tłuszczu.

1. Warzywa_ pomidory koktajlowe, sałata, ogórki, papryka, kukurydza. Najkorzystniej jest wybrać takie, które lubi dziecko.

2. Ser feta lub serek kanapkowy, którym smarujemy placki tortilli. W przypadku dzieci uczulonych na białko krowie możne użyć ketchupu domowego.

3. Wędlina- można zamienić ją na ugotowane jajko

1. Owoce lub warzywa: winogron

2. Przekąska: orzechy ziemne

Sprzątanie Świata