Strona główna/Aktualności/Empatia w praktyce

Empatia w praktyce

4 Maja 2020

W naszej szkole realizowany jest Programu wychowawczo-edukacyjnego „Szacunek, pomoc i działanie to jest dobre rozwiązanie”. Celem programu jest stworzenie sytuacji do uczenia się wzajemnej tolerancji, wrażliwości, empatii i integracji dzieci niepełnosprawnych i pełnosprawnych. W ramach realizacji programu w dniu 11.03.2020 roku uczniowie z koła teatralnego prowadzonego przez p. Małgorzatę Smolak i p. Lidię Marszałek wystąpili w Zespole Placówek Specjalnych w Oleśnicy. Zaprezentowali przedstawienie „Rzepka” Juliana Tuwima. Wspaniała widownia z dużym zainteresowaniem śledziła akcję. Wpłynęło na to: duża dynamika, choreografia oraz treść przedstawiona na wesoło. Dostarczyło ono dzieciom wielu pozytywnych emocji czego wyrazem był często pojawiający się uśmiech na ich ustach. Na podkreślenie zasługują walory wychowawcze: umiejętność współpracy, promowanie aktywności ruchowej i zdrowego odżywiania. Przedstawienie zostało nagrodzone przez wyjątkowych widzów gromkimi brawami. Uczniowie z ośrodka przygotowali jako podziękowanie, własnoręcznie wykonane piękne serduszka z słodką niespodzianką. Dla naszych uczniów spotkanie z uczniami niepełnosprawnymi było kolejnym ważnym doświadczeniem uczącym empatii, wrażliwości i tolerancji. Współpraca z ośrodkiem będzie kontynuowana.