Strona główna/Aktualności/Miejski konkurs na pisankę Wielkanocną

Miejski konkurs na pisankę Wielkanocną

10 Kwietnia 2021

Przedmiotem konkursu było wykonanie pisanki, której zdobienie nawiązuje do ukraińskiej lub polskiej tradycji zdobienia jaj w okresie Wielkanocy.
Celem konkursu było zachęcanie do poznawania i pielęgnowania słowiańskiego, w szczególności polskiego i ukraińskiego dziedzictwa kulturowego - zwyczajów związanych z okresem Wielkanocy. Doskonalenie umiejętności artystycznych polegających na zdobieniu jajek zgodnie z zasadami określonymi w regulaminie podjęło kilkoro uczniów z naszej szkoły. W rezultacie uzyskano wiele wyróżnień i nagród.
Wyróżniono pisanki
Wiktorii Olejarczyk VI Ic
Nicoli Borowiec VII c
Wiktorii Hoszowskiej VI a
Amelki Ocińskiej VI a

Hanna Dyk VIc
Opiekunem artystycznym była Korina Sosnowska nauczyciel plastyki.
Prace zostały umieszczone w galerii MOKiS na parterze.
Popularyzacja kultury i tradycji ukraińskiej wśród oleśniczan narodowości polskiej oraz kultury i tradycji polskiej wśród oleśniczan narodowości ukraińskiej to główny cel konkursu, któremu sprostali wyróżnieni uczniowie. Wielkie gratulacje.