Strona główna/Aktualności/Bierzemy udział w Dniu Bezpiecznego Internetu 2023 - (..)

Bierzemy udział w Dniu Bezpiecznego Internetu 2023 - inicjatywa szkolna

5 Lutego 2023

W naszej szkole zostały przeprowadzone lekcje pod hasłem "Lepszy Internet zależy od Ciebie!" dla klas 1-8 z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu - DBI 2023.
Zwrócono szczególną uwagę na moc wspólnego zaangażowania - uczniów, nauczycieli i rodziców, w celu zwiększenia bezpieczeństwa w Internecie.
Poniżej link do prezentacji o Dniu bezpiecznego Internetu omawianą na lekcji. Znajdziesz w niej nie tylko jak bezpiecznie i kulturalnie korzystać z Internetu, przeplatane filmami ale również gdzie zgłosić się w razie zagrożenia w Internecie.

link do prezentacji Dzień Bezpiecznego Internetu

Było również dużo rozrywki m.in interaktywne zadania, tworzenie avatara, rebusy, krzyżówki, ukryte słowa, łączenie w pary i nawet filmy i gry edukacyjne i co niektórzy uczniowie zdobyli certyfikat pt. Asa Internetu , aby zobaczyć kliknij na poniższe linki:

POZNAJ grę INTERLANDIĘ

DBI EscapeGame SIS

Rozwiązywaliśmy test dla klas 2-4

Quizizz dla klas 5-8

MATERIAŁY INTERAKTYWNE: krzyżówka, połącz w pary

Rebusy na załączonych zdjęciach

Stwórz w programie i umiść zamiast zdjęcia Swój Avatar

Nagranie z lekcji online dla najmłodszych 1-3 Bądź bezpieczny w internecie Klub Młodego Programisty

Klasy 2-8 obejrzały i dyskutowali na temat filmów i materiałów edukacyjnych :

Pokazały czym jest cyberprzemoc, jakie są jej konsekwencje (zarówno dla ofiar jak i sprawców) oraz jakie sobie z nią radzić. Przeprowadzanie rozmowy - jak świadomie zadbać o swój bezpieczny wizerunek w sieci i z jakimi konsekwencjami, również w przyszłości, może się to wiązać.

Uwaga dla uczniów:

Uczniowie mają za zadanie wziąć aktywny udział w wydarzeniu Dzień Bezpiecznego Internetu 2023 z tej okazji kolejny raz zapraszam do udziału w akcji  pt. „Bezpieczny Internet”
➡️ Na plakat, komiks
➡️ Zaprogramowanie gry, historyjki, quizu
➡️ Krzyżówkę, rebus
➡️ Oraz film, piosenkę dotyczący bezpieczeństwa w Internecie
Do zabawy zapraszam uczniów klas 2-8
Prace proszę składać lub wysyłać do nauczyciela informatyki Małgorzaty Owczarczak do 03 marca 2023 r.
Będą punktowane do ligi klas i oceną wagi 3 z informatyki.
Poniżej galeria zdjęć.