Strona główna/Aktualności/BohaterON w Twojej Szkole - Projekt edukacyjny dla uczniów (..)

BohaterON w Twojej Szkole - Projekt edukacyjny dla uczniów klas 4-8

12 Listopada 2023

Na przełomie wrzesień - listopad na terenie naszej szkoły w klasach 4-8 odbyła się realizacja projektu: BohaterOn. Projekt ma na celu upamiętnienie, uhonorowanie i bezpośrednią pomoc uczestnikom Powstania Warszawskiego, edukację społeczeństwa, a także promocję patriotycznych postaw i historii Polski XX wieku.
Zajęcia zostały przeprowadzone na podstawie scenariusza organizatora. Wykorzystane materiały np. słuchowiska, filmy, wywiady wprowadziły uczniów w powstańczy klimat. Uczniowie dowiedzieli się czym wówczas kierowała się młodzież i w jakich warunkach musiała się odnaleźć, by przetrwać. Zajęcia te wzbudziły wiele pozytywnych emocji, pomogły również przypomnieć zasady określania czasu w historii i umieszczania wydarzeń na osi czasu.
Projekt spotkał się z dużym zainteresowaniem we wszystkich klasach. Myślę, że uczniowie nie będą się już zastanawiać dlaczego 1 sierpnia wyją syreny o godzinie 17:00.

Poniżej galeria zdjęć.