Strona główna/Aktualności/Bon ton na co dzień, czyli dobre wychowanie i etykieta na (..)

Bon ton na co dzień, czyli dobre wychowanie i etykieta na co dzień

2 Lutego 2024

Bon ton na co dzień, czyli dobre wychowanie i etykieta na co dzień
– projekt zespołu wychowawców klas 4-8
Od lutego rozpoczynamy w klasach 4-8 realizację nowego projektu wychowawczego: Bon ton na co dzień, czyli dobre wychowanie i etykieta na co dzień. Naszym celem jest uwrażliwienie młodzieży na zasady savoir vivre jakie powinny obowiązywać we wzajemnych relacjach społecznych: w towarzystwie rówieśników, wobec osób starszych zarówno w domu, jak i w miejscu publicznym, w sytuacjach towarzyskich, jak i oficjalnych. Zachęcenie i zmotywowanie uczniów do stosowania zasad savoir vivre.
Planujemy przeprowadzić godziny wychowawcze : główne zasady bon – ton, czyli dobre wychowanie i etykieta na co dzień. Każda klasa opracuje swoją Kartę Dobrego Zachowania. Będą to zasady, którymi będziemy się kierować w codziennym życiu szkolnym, i nie tylko.
Ogłoszony zostanie plebiscyt na dżentelmena i damę każdej klasy. Zadaniem dzieci będzie obserwacja koleżanek i kolegów i wybór tych, którzy zawsze przestrzegają zasady Karty Dobrego Zachowania.
W kwietniu zajmiemy się kształtowaniem wizerunku, a więc dress code. A co to takiego? Dress code jest: strojem adekwatnym do okoliczności, miejsca, wieku, pozycji, jaką zajmujemy, oraz niewerbalnego komunikatu, jakim chcemy emanować.
Życzcie nam powodzenia!
O efektach naszej pracy będziemy jeszcze Was informować.