Fundusze Europejskie
Strona główna/Aktualności/Co nowego u naszych radnych?

Co nowego u naszych radnych?

7 Maja 2020

       Wiktoria i Andrzej mimo, że nie chodzą teraz do szkoły to nie zapominają o pracy w Młodzieżowej Radzie Miasta. Wczoraj uczestniczyli w III sesji MRM, tym razem za pośrednictwem komunikatora internetowego Zoom. Andrzej - sekretarz MRM przedstawił sprawozdanie finansowe , jak również udzielił odpowiedzi na pytanie: “ Jak wygląda edukacja w Twojej szkole w zaistniałej sytuacji, czy szkoła wraz z nauczycielami podjęła odpowiednie kroki, aby zatroszczyć się o edukację młodzieży ?”.
a co robili radni w okresie międzysesyjnym?
5 lutego nasza Rada przygotowała panel dyskusyjny pod tytułem „Młodzież i jej opinia na temat oferty kulturalnej dla młodzieży w Oleśnicy”, którego celem było umożliwienie młodym ludziom wyrażenia swojej opinii oraz poruszenia najbardziej istotnych dla nich kwestii. Jednym z panelistów był Andrzej. Wiktoria zajęła się pomocą przy organizacji wydarzenia.
29 marca rozpoczął się projekt #PoznajMRM, w trakcie którego codziennie publikowaliśmy opis każdego z członków naszej rady. Wśród nich znaleźli się również nasi radni. Ostatnią sylwetką była opiekun Młodzieżowej Rady Miasta Oleśnicy - p. Beata Rubaszewska, z którą został przeprowadzony wywiad.
5 kwietnia komisja ds. Ekologii wystosowała pismo do Burmistrza Miasta Oleśnica z prośbą o zwrócenie uwagi na niewystarczającą ilość lub brak śmietników pod marketami i sklepami.
29 kwietnia przeprowadziliśmy pierwszą zdalną sesję roboczą, podczas której zaplanowaliśmy kilka inicjatyw, które planujemy przeprowadzić w tym ciężkim okresie pandemii.

Zapraszam na nasz Instagram, gdzie możecie m.in. przeczytać wywiady z radnymi:

www.instagram.com/mrmolesnicy/?fbclid=IwAR3D7r6LpqYR9B2WsOx-2ATxK7lR8RK3n930kq9kFhZTo8YpHUj05nEiEgA

Na podstawie sprawozdanie z pracy międzysesyjnej MRM: Dawid Kowal
wiceprzewodniczący MRM
opiekun MRM Oleśnica : Beata Rubaszewska

do góry