Strona główna/Aktualności/Czyste powietrze wokół nas

Czyste powietrze wokół nas

13 Czerwca 2024

Grupa 0b zakończyła projekt pod patronatem SANEPID’u w Oleśnicy, pt.: „Czyste powietrze wokół nas”. Na trzecich zajęciach dzieci wykonały ilustracje miejsc, gdzie zanieczyszczone jest powietrze. Świetnie poradziły sobie z tym zadaniem i można było zauważyć, że był spostrzegawcze podczas pierwszych zajęć z projektu, które polegały na wycieczce oraz szukaniu miejsc, gdzie zanieczyszczone jest powietrze. Dzieci wykonały prace w grupach. Jest to dla nich świetna forma zajęć bardzo lubią ze sobą współpracować z czego mają dużo radości. Czwarte zajęcia poświęcone były zanieczyszczeniom najbliższego otoczenia poprzez palenie papierosów. Dzieci dowiedziały się, jakie są skutki, palenia papierosów, jak wpływają one na organ, który jest najbardziej poszkodowany podczas wdychania dymu papierosowego, czyli na uszkodzenia płuc. Na zajęciach technicznych dzieci wykonały modele płuc, które nie wdychają dymu papierosowego oraz tych, które są narażone na jego negatywne skutki. Na ostatnich zajęciach dzieci wykonały emblematy o haśle „nie pal przy mnie”. Po całym cyklu zajęć dzieci stały się bardziej spostrzegawcze i wyczulone na zanieczyszczenia powietrza. Zwracają uwagę na to, czy ktoś pali w ich otoczeniu, jak i wyszukują znaków zakazu palenia papierosów.

Poniżej galeria zdjęć.