Strona główna/Aktualności/Czyste powietrze wokół nas

Czyste powietrze wokół nas

14 Kwietnia 2024

Grupa 0b uczestniczy w projekcie pt.: „Czyste powietrze wokół nas” pod patronatem Państwowej Inspekcji Sanitarno-Epidemiologicznej w Oleśnicy. Jest to cykl 5 zajęć poświęconych zagrożeniu zanieczyszczenia powietrza. Dzieci mają za sobą już 2 zajęcia podczas, których poznały co wpływa na złą jakość powietrza. Na pierwszych zajęciach wybraliśmy się za wycieczkę po okolicy, gdzie dzieci świetnie poradziły sobie z zadaniem odnalezienia zanieczyszczeń powietrza (spaliny samochodowe, dym z komina oraz dym papierosowy). Po wycieczce udaliśmy się w miejsce, gdzie pełną piersią mogliśmy odetchnąć i zaczerpnąć czystszego powietrza. Naszym przystankiem był park, w którym było pełno drzew i zieleni oraz plac zabaw, na którym spędziliśmy miło czas. Drugie zajęcia poświęciliśmy na zagrożenia wynikające z palenia papierosów, omówiliśmy negatywne skutki palenia papierosów i wpływu dymu papierosowego na najbliższe otoczenie osób palących. Dzieci w grupach stworzyły plakaty „Stop papierosom”. Celem tych zajęć była m. in. Współpraca w grupie, z którą dzieci poradziły sobie świetnie, pracowały z pełnym zaangażowaniem, a każda z grup była dumna z wykonanej pracy.

Poniżej galeria zdjęć.