Strona główna/Aktualności/Ekologiczne odżywianie dzieci – porady i sugestie na (..)

Ekologiczne odżywianie dzieci – porady i sugestie na temat żywności naturalnej

29 Listopada 2023

Dla większości dzieci jest sprawą oczywistą, że półki sklepów spożywczych są wypełnione szeroką gamą produktów przez cały rok. Jednak niektóre z nich przebyły bardzo daleką drogę, by do nas dotrzeć, inne są mocno przetworzone lub ich opakowania wykonane są z dużej ilości plastiku. Dlatego warto wspólnie z dziećmi odkryć zależność, jaka jest między sposobem odżywiania się, a ochroną środowiska, aby już od najmłodszych lat rozbudzać u nich entuzjazm do żywienia przyjaznego dla klimatu i natury. Jak w prosty sposób mówić o ekologicznym odżywianiu się? W naszym poradniku przedstawiamy kilka wskazówek, jak od najmłodszych lat w zabawny sposób uczyć maluchy o roli odżywiania w ochronie środowiska i oraz o tym skąd pochodzi nasze jedzenie. Udostępniamy link do strony z materiałami dotyczącymi ekologicznego odżywiania .

Plakat programu

Poniżej link do meteriałów.

Kliknij aby zobaczyć materiały.