Strona główna/Aktualności/Godzina dla MŁODYCH GŁÓW

Godzina dla MŁODYCH GŁÓW

18 Października 2024

Z radością informujemy, że nasza szkoła przystępuje do ogólnopolskiego programu „Godzina dla MŁODYCH GŁÓW”, który ma na celu wsparcie zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży. Inicjatywa, zainicjowana przez Fundację UNAWEZA, jest bezpłatna i dostępna dla wszystkich uczniów w Polsce.
Program oferuje cenne lekcje z zakresu pierwszej pomocy psychologicznej oraz zasad higieny cyfrowej. Kluczowe filary programu obejmują oddawanie głosu młodym, normalizowanie sięgania po pomoc oraz dostarczanie narzędzi do radzenia sobie w trudnych sytuacjach.
W ramach programu zaplanowane są cztery lekcje w każdym półroczu, które będą dostosowane do różnych grup wiekowych. Zajęcia będą prowadzone przez wykwalifikowanych nauczycieli i psychologów, co zapewni wysoki poziom edukacji.
Dodatkowo, program przewiduje wsparcie dla rodziców i nauczycieli poprzez dostęp do webinarów, filmów oraz podcastów.
„Godzina dla MŁODYCH GŁÓW” to doskonała okazja, aby rozwijać empatię oraz umiejętności radzenia sobie z wyzwaniami, z jakimi boryka się młode pokolenie. Jesteśmy przekonani, że ten program przyczyni się do lepszego wsparcia naszych uczniów i pomoże im w budowaniu zdrowych relacji oraz pozytywnego wizerunku samego siebie.

Poniżej baner informacyjny.