Fundusze Europejskie
Strona główna/Aktualności/Laureaci powiatowego konkursu informatycznego z SP7

Laureaci powiatowego konkursu informatycznego z SP7

17 Marca 2021

 Niezmiernie miło nam jest poinformować, że uczniowie naszej szkoły z SP7 w Oleśnicy zdobyli I miejsca (ex aequo) Mizera Piotr z klasy 8b oraz Rakowiecki Daniel z klasy 7a w V Powiatowym Konkursie Informatyczny dla uczniów klas VII-VIII szkół podstawowych. Konkurs odbył się w 11 marca 2021 r. organizatorem konkursu było Powiatowe Centrum Edukacji i Kultury.
Do decydującej rozgrywki odbywającej się online przystąpiło 20 najlepszych uczniów wyłonionych wcześniej z II etapu miedzy szkolnego, w którym SP7 tez była na 1 miejscu.
Celem konkursu było zainteresowanie uczniów różnymi kierunkami informatyki, podnoszenie i promowanie umiejętności cyfrowych, ugruntowanie świadomości, do czego służyć może technologia komputerowa, uczenie bezpiecznego korzystania z Internetu oraz mediów społecznościowych.
Finał składał się z dwóch części:
1- test teoretyczny - 40 pytań, 2- część praktyczna - zadanie z języka programowania w CODE COMBAT.
Zakres wiedzy jakim musieli dysponować uczestnicy konkursu był bardzo szeroki, obejmował: architekturę komputerów, systemy operacyjne, sieci komputerowe, technologie sieciowe, podstawy programowania w językach C++, Python i PHP, cyberbezpieczeństwo i bazy danych. Uczniów do konkursu przygotowywała
p. Małgorzata Owczarczak.

do góry