Strona główna/Aktualności/MISTRZ HISTORII

MISTRZ HISTORII

4 Kwietnia 2024

Po wielu miesiącach zmagań klasowych nastąpił wielki finał konkursu szkolnego ph.: Mistrz historii. Nasi klasowi mistrzowie stanęli do rywalizacji z przedstawicielami innych klas. W konkursie wzięło udział po 2 uczniów z klas 5-8.
Zadaniem uczestników było udzielanie odpowiedzi na pytania stawiane przez prowadzącego. Czas do namysłu i rozpoczęcie odpowiedzi wynosił 10 sekund. W trakcie odpowiedzi uczestnik nie mógł robić pauz dłuższych niż 3 sekundy.
W przypadku złej odpowiedzi prowadzący podawał poprawną
Konkurs składał się z czterech rund. W każdej uczniowie otrzymywali pytania . dotyczyły one pojęć, dat i wydarzeń historycznych. Brak poprawnej odpowiedzi na dwa pytania powodowało odpadnięcie z gry. Ci, którzy odpowiedzieli na trzy pytania przechodzili dalej.
Wygrywa zawodnik, który pozostanie jako ostatni lub w rundzie 5 zdobędzie więcej punktów.
Mistrzami historii zostali Michał i Maciek z klasy 8a.

Poniżej galeria zdjęć.