Strona główna/Aktualności/Mistrz historii. Konkurs historyczny dla klas 5-8

Mistrz historii. Konkurs historyczny dla klas 5-8

26 Kwietnia 2022

26.04.20224 w Szkole Podstawowej nr 7 wyłoniono mistrza historii. Przez kilka miesięcy w każdej klasie odbywały się eliminacje mające na celu wyłonić mistrzów historii danej klasy. Oto oni:
Klasa 5a : Hasparian Evelina,
Klasa 5 b: Piętka Zuzanna,
Klasa 6a : Kunaj Wiktoria,
Klasa 6 b: Frączyk Ksawery,
Klasa 7a : Wiktoria Hoszowska,
Klasa 7 b: Maciej Świtoń,
Klasa 7c: Magdalena Pilch,
Klasa 8a:Andrzej Marzec,
Klasa 8b: Szymon Spasówka,
Klasa 8c: Piotr Dąbrowski,
Wszyscy ci uczniowie dzisiaj walczyli o tytuł mistrza i wicemistrza historii w tym roku szkolnym. Celem konkursu było:
1. Upowszechnianie wiedzy o historii Polski od czasów Państwa pierwszych Piastów do 1945r
2.Zachęcenie do czytania oraz zdobywania wiedzy pozapodręcznikowej.
3. Aktywizacja społeczności uczniowskiej
Zadaniem uczestników było udzielanie odpowiedzi na pytania stawiane przez prowadzącego- Czas do namysłu i rozpoczęcie odpowiedzi wynosił 10 sekund. W trakcie odpowiedzi uczestnik nie mógł robić pauz dłuższych niż 3 sekundy.
W przypadku złej odpowiedzi prowadzący podawał poprawną
BONUSY:
dodatkowe ”życie”, co oznacza , że można było w momencie nie znania odpowiedzi wymienić ją za poprawną odpowiedź
koło ratunkowe - w przypadku nie znania odpowiedzi odpowiadał kolega lub kolezanka.
Runda I
Etap ten składał się z czterech pytań. Brak poprawnej odpowiedzi na dwa pytania powodowało odpadnięcie z gry. Ci, którzy odpowiedzieli na trzy pytania przechodzili dalej.
Runda II, i III i IV
Etap składał się z trzech pytań. Brak poprawnej odpowiedzi na jedno pytanie powodowało odpadnięcie z gry.

Runda V - dogrywka
Prowadzący zadawał pytania wszystkim uczestnikom. Kto pierwszy się zgłosił i poprawnie odpowiedział na pytanie otrzymywał punkt. Zła odpowiedź lub jej brak po zgłoszeniu się powodowało odpadnięcie z gry. Etap ten składał się z 3 pytań. Wygrywał zawodnik, który pozostanie jako ostatni lub w rundzie 5 zdobędzie więcej punktów.
Mistrzem historii 2021/2022 roku został Maciej Świtoń
Wicemistrzem historii 2021/2022 roku został Andrzej Marzec.

Opis poniższych zdjęć.

1 zdjęciu widzimy dwóch uczniów - zwycięzców konkursu. Trzymają w ręku puchar i nagrodę.

2 zdjęciu na sali siedzą uczniowie w kilku rzędach. Uczestniczą w konkursie.