Fundusze Europejskie
Strona główna/Aktualności/Młodzieżowa Rada Miasta Oleśnica w nowym roku

Młodzieżowa Rada Miasta Oleśnica w nowym roku

22 Listopada 2020

                    Młodzieżowa Rada Miasta Oleśnicy skupia w swoich szeregach grupę młodych ludzi z jedenastu oleśnickich szkół podstawowych i ponadpodstawowych wybranych przez swoich rówieśników w demokratycznych wyborach. MRM została powołana 29 września 2009r decyzją Rady Miasta Oleśnicy uchwałą nr XXXVII/229/2009 (trzydzieści siedem łamane przez 229 łamane przez 2009).
Radnymi z ramienia Szkoły Podstawowej nr 7 są : Wiktoria Olejarczyki Adnrzej Marzec. Już drugi rok pełnią tę funkcję.
W roku szkolnym 2020/2021 Młodzieżowa Rada Miasta Oleśnicy przeszła na tryb pracy zdalny, co oznacza, że wszelkie spotkania robocze oraz sesje odbywają się za pomocą e-portali. Decyzja ta ma na celu zadbać o bezpieczeństwo Radnych naszej Rady. Mimo tak trudnej sytuacji Wiktoria i Andrzej nie próżnują.

                  18 listopada odbyła się I sesja MRM w tym roku szkolnym. Radni byli bardzo zaangażowani w przebieg spotkania. Dużą niespodzianką na wczorajszej sesji była obecność Burmistrza Oleśnicy Jana Bronsia. Nastąpiło również zaprzysiężenie nowo wybranych radnych przez przewodniczącego Rady Miasta, pana Aleksandra Chrzanowskiego.
                  Spotkanie było bardzo pracowite, ustaliliśmy m.in. aktualny skład zarządu , nowe komisje i ich członków. Andrzej jest skarbnikiem MRM , a Wiktoria sekretarzem. Gratuluję mandatu zaufania przez radnych. Gościliśmy przedstawicieli Młodzieżowego Sejmiku województwa dolnośląskiego . W wolnych wnioskach pojawiły się 2 postulaty, nad którymi będziemy teraz pracować.

do góry