Strona główna/Aktualności/Nietypowy konkurs wiedzy o Armii Krajowej

Nietypowy konkurs wiedzy o Armii Krajowej

17 Maja 2023

Dolnośląska Rodzina Szkół im. Armii Krajowej i bohaterów Armii Krajowej od kilkunastu lat uczestniczy w wojewódzkim konkursie wiedzy o Armii Krajowej. W tym roku konkurs ten okazał się być pełen niespodzianek.
16 maja br. spotkaliśmy się z wieloma szkołami z Dolnego Śląska w 10 Wrocławskim Pułku Dowodzenia we Wrocławiu.
Przybyłych gości powitał płk Dariusz Dejnek. Następnie głos zabrała prezes Dolnośląskiej Rodziny Szkół im. AK , pani Dorota Rasała - Świtoń.
Przed zmaganiami konkursowymi uczniowie zapoznali się z ceremoniałem wojskowym, uczestniczyli w szkoleniu pocztów sztandarowych, w pokazie ratownictwa medycznego oraz sprzętu wojskowego.
Najbardziej oczekiwanym miejscem była wizyta na strzelnicy wojskowej. 10 Wrocławski Pułk Dowodzenia ma najnowocześniejszą w kraju krytą strzelnicę. Możliwość sprawdzenia swoich umiejętności w tym zakresie wywołała wiele emocji, a zwłaszcza trafienie 10 punktów przez niektórych uczestników, w tym naszej pani dyrektor.
Po otrzymaniu tak emocjonującej dawki wiedzy nadszedł czas na: „Czas honoru” - quiz wiedzy. Nasza szkoła w składzie: Wiktoria, Martyna, Karol, Michał, Jakub i Szymon zdobyła II miejsce. Nie to jednak było najważniejsze, lecz zdobyte umiejętności i wiedza.
Na zakończenie zostaliśmy poczęstowani wojskowa grochówką. Pycha!

Poniżej galeria zdjęć.