Strona główna/Aktualności/Ornitologiczny spacer

Ornitologiczny spacer

30 Września 2024

W dniu 27 września 2024 klasa 6a wraz z wychowawcą udała się na długi spacer wzdłuż stawów oleśnickich w poszukiwaniu ciekawych gatunków ptaków . Spośród obserwowanych okazów takich jak kaczka krzyżówka, łyska, perkoz dwuczuby, cyraneczka, łabędź niemy, czapla siwa zauważono dzięcioła pstrego, który siedział na drzewie i wydawał głośne dźwięki. Przedstawiciel Nadleśnictwa Oleśnica opowiadał ciekawostki z życia ptaków tych terenów. Zaprowadził grupę do pozostałości lasów łęgowych , które niegdyś otaczały nasze miasto. Podczas spaceru była piękna , jesienna, ciepła pogoda . Czas upłynął w miłej atmosferze . Uczniowie zyskali wiele wiadomości przed zbliżającym się ekologicznym świętem 1 października Światowym Dniem Ptaków.
Klasa 6a z wychowawcą

Na zdjęciach widoczne są fragmenty miejsc bytowania ptaków oraz zainteresowana tematyką grupa uczniów naszej szkoły.