Strona główna/Aktualności/Pani dyrektor otrzymała medal

Pani dyrektor otrzymała medal

29 Marca 2023

Dzisiaj w Sali Kolumnowej im. Jerzego Woźniaka w Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim we Wrocławiu dyrektor Szkoły Podstawowej nr 7 im. Jana Pawła II w Oleśnicy pani Dorota Rasała - Świtoń została odznaczona złotym medalem „Reipublicae Memoriae Meritum”.
W uzasadnieniu wniosku podkreślano zasługi pani Dyrektor w zakresie wychowania patriotycznego młodego pokolenia oleśniczan i dolnoślązaków - to ona jest pomysłodawcą, założycielką i przewodniczącą Dolnośląskiej Rodziny Szkół im. Armii Krajowej i Bohaterów AK. Działanie w ramach Rodziny to kultywowanie tradycji i dziedzictwa ideowego Armii Krajowej, upowszechnianie w szkołach i środowiskach lokalnych wiedzy historycznej opartej o najnowsze badania naukowe i dokumenty, kształtowanie świadomości narodowej i patriotycznej dzieci i młodzieży oraz postawy wyrażającej się w pokoleniowej za więź z przeszłością, a także odpowiedzialności za przyszłość swojej Ojczyzny, inicjowanie ciekawych form aktywności uczniów i nauczycieli oraz stworzenie płaszczyzny wymiany dobrych praktyk między szkołami. Aktualnie w skład Dolnośląskiej Rodziny wchodzi 17 placówek oświatowych. Aktywnie wspiera środowiska kombatanckie i koordynuje działania szkół zrzeszonych w Rodzinie.
Pani dyrektor otrzymała medal z rąk dyrektora Oddziału IPN - Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu we Wrocławiu pana Kamila Dworczyka.

Poniżej galeria zdjęć.