Strona główna/Aktualności/Pomaganie nas kręci

Pomaganie nas kręci

7 Października 2020

W tym roku szkolnym Nasza Szkoła już po raz czwarty przystąpiła do udziału w programie Pola Nadziei 2020/2021 realizowanym na rzecz Fundacji  „Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci”. W dniu 5.10.2020 roku odbyła się inauguracja realizacji programu. Szkolne wolontariuszki przypomniały czym jest akcja Pola Nadziei i Nakrętki dla Hospicjum. Pola Nadziei to edukacja i rozwój wolontariatu,  a zarazem pozyskiwanie środków na opiekę paliatywną. Nakrętki dla Hospicjum to akcja charytatywna i ekologiczna.W tym roku szkolnym Nasza Szkoła już po raz czwarty przystąpiła do udziału  w programie Pola Nadziei 2020/2021 realizowanym na rzecz Fundacji  „Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci”. W dniu 5.10.2020 roku odbyła się inauguracja realizacji programu. Szkolne wolontariuszki przypomniały czym jest akcja Pola Nadziei i Nakrętki dla Hospicjum. Pola Nadziei to edukacja i rozwój wolontariatu,  a zarazem pozyskiwanie środków na opiekę paliatywną. Nakrętki dla Hospicjum to akcja charytatywna i ekologiczna.Przedstawiciele społeczności szkolnej - uczniowie z kl. II b i IV b  w dniu dzisiejszym posadzili na rabatach przed szkołą żonkile - symbolizujące nadzieję oraz zwycięstwo życia nad śmiercią. Żonkile posadzone w ubiegłych latach zostały wzmocnione nawozem. Miało to wymiar symboliczny, w  ten sposób pokazano uczniom, że tak jak trzeba dbać o rośliny, tak też trzeba pielęgnować dobro. Uczniowie zostali zachęceni do zbierania nakrętek   i przynoszenia ich do szkoły.Udział w programie będzie rozwijał w naszych uczniach wrażliwość,  bezinteresowność, odpowiedzialności i empatię, będzie uczył jak w pożyteczny sposób wykorzystać wolny czas.Szkole zostały przyznane dyplomy: za udział w ubiegłorocznej edycji Programu  Pola Nadziei:  „ Dziękujemy za zaangażowanie i poświęcony czas, za uśmiech i energię, za wiarę w czynienie dobra i za wszystkie żonkile, które wspólnie zamieniliśmy w nadzieję” i za udział w akcji Nakrętki dla Hospicjum: „Dziękujemy za każdą najmniejszą nakrętkę i dobry plastik wrzucony do pojemnika, za pomaganie na okrągło, za wsparcie najbardziej potrzebujących i troskę o środowisko. Dzięki temu pomagamy nieuleczalnie chorym dzieciom na Dolnym Śląsku, w ich domach, gdzie czują się bezpiecznie. Z Wami jest to łatwiejsze”.Prosimy Uczniów i Rodziców o dalsze zaangażowanie i  kontynuację włączania się w realizację działań podejmowanych przez Szkołę na rzecz Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci.

Koordynator programu

Pola Nadzieii akcji Nakrętki dla Hospicjum