Strona główna/Aktualności/Pracowity dzień radnych

Pracowity dzień radnych

21 Lutego 2024

Młodzieżowi radni ze Szkoły Podstawowej nr 7 mieli dziś bardzo pracowity dzień. Najpierw uczestniczyli w spotkaniu z panem Janem Bronś burmistrzem Oleśnicy i panem Aleksandrem chrzanowskim , przewodniczącym Rady Miasta Oleśnicy. Podczas spotkania radni przedstawili cztery sprawy, o których pomoc w rozwiązaniu poprosili władze naszego miasta. Następnie spotkali się z poseł Sejmu rzeczypospolitej Polskiej, gdzie mogli zadać pytania m.in. o obowiązki posła, zadania i dzień pracy. A na koniec uczestniczyli w III sesji MRM. Podczas wystąpień m.in. opowiedzieli o tym co zrobili do tej pory. Oto ich sprawozdanie:
Co zrobiliśmy jako Szkoła Podstawowa numer 7 Imienia Jana Pawła II:
Witamy wszystkich, chcielibyśmy przedstawić państwu działania jakie przeprowadziliśmy w naszej szkole. A więc na pewno możemy wspomnieć o kampanii informacyjnej o Młodzieżowej Radzie Miasta w Oleśnicy. Przeszliśmy po wszystkich klasach informując uczniów czym jest MRM, po co i jakie zadania maja radni. W ten sposób chcieliśmy aby uczniowie świadomie kandydowali i wybierali swoich przedstawicieli. I tak oto przeprowadzone zostały u nas wybory, w których to uczniowie na podstawie naszych kampanii wyborczych zadecydowali kto dostanie się do MRM.

W dniu 11 listopada 2023 roku uczestniczyliśmy w miejskich obchodach 105 rocznicy odzyskania niepodległości, był to dla nas zaszczyt, że mogliśmy reprezentować naszą szkołę w tak ważnym wydarzeniu jak to. Możemy się również podzielić tym, że nasza szkoła zorganizowała akcję ,,Podarunek dla każdego’’. Zaangażowanie w ten projekt włożyli zarówno uczniowie jak i ich rodzice, pomagając nam zebrać słodycze oraz pluszaki. Paczki trafiły do dzieci ze świetlicy środowiskowej oraz dla podopiecznych Zespołu Placówek Specjalnych w Oleśnicy. Nic nie było tak cudowne jak radość dzieci, które otrzymały swe podarunki.

W sobotę, 25 listopada mieliśmy przyjemność uczestniczyć w spotkaniu Młodzieżowych Rad podczas I Turnieju Młodzieżowych Rad Gmin, Miast i Powiatów w piłkę siatkową o puchar Wójta Gminy Długołęki
29 listopada 2023 roku uczestniczyliśmy w szkoleniu w ramach Akademii Liderów Rzeczpospolitej, czyli Akademii Młodego Aktywisty. Z tej okazji odwiedzili nas Państwo, którzy przekazali nam dużo cennej wiedzy.

W naszej szkole na zajęciach wyrównawczych zostały również przeprowadzone lekcje na temat jak bezpiecznie spędzić ferie. Każdy mógł znaleźć sobie nowe zajęcie, które przynosiło wielką radość i oczywiście było bezpieczne!

Największą akcją jaką zorganizowaliśmy była zbiórka dla Karola Kaczkowskiego, który po ciężkiej chorobie potrzebował wsparcia na rehabilitację. Karol to zaangażowany młody człowiek w pomoc innym, dlatego kiedy teraz potrzebna mu była nasza pomoc, więc aby odwdzięczyć się za działanie w naszym mieście zorganizowaliśmy ,,Słodki dzień’’ w naszej szkole! Uczniowie bardzo otwarcie chcieli pomóc Karolowi i zbiórka przebiegła lepiej niż się spodziewaliśmy! Zebraliśmy 1500 zł

Akcje przeprowadzone w naszej szkole to była dla nas wielka radość i mamy nadzieję, że razem zrobimy ich jeszcze więcej! Dziękujemy!
Martyna przedstawiła plan komisji do spraw wolontariatu, której jest przewodniczącą.

Poniżej galeria zdjęć.