Strona główna/Aktualności/Przyszłość to roboty.

Przyszłość to roboty.

24 Lutego 2021

Przyszłość to roboty, komputery i automatyzacja. Wiemy o tym doskonale, dlatego przygotowaliśmy ofertę wyjątkowych zajęć z robotyki i programowania dla dzieci w naszej szkole. Wprowadzą one dzieci w niezwykły świat nowoczesnych technologii i futurystycznych maszyn. To idealny sposób, by zaszczepić w dziecku pasję, która zostanie z nim do końca życia.

Swoją przygodę z technologią maluchy mogą rozpocząć już w klasie 1 . Przeznaczone są dla nich zajęcia z robotyki z wykorzystaniem klocków Lego WeDo 2.0, Ozoboty, Scottie Go. Dzieci zbudują swoje wyścigówki, kolorowe robozwierzaki a następnie same je zaprogramują za pomocą prostego, dostosowanego do ich wieku i umiejętności języka obrazkowego. Nieco starsze dzieci w naszej szkole uczą się także konstruować i programować roboty Lego Mindstorms education EV3, Mekeblock - zajęcia prowadzone w ramach projektów CMI „Centrum Mistrzostwa Informatycznego” (CMI) , „Dobra szkoła lepszy uczeń”.

Opracowała Małgorzata Owczarczak