Sanepid

27 Maja 2024

W zeszłym tygodniu dzieci z grupy 0a i 0b gościły panią z SANEPID’u, która opowiedziała dzieciom o tym jak ważne jest mycie rąk oraz higiena jamy ustnej. Na początku usłyszeliśmy wiersz Jana Brzechwy pt.: „Katar”, a po wysłuchaniu dowiedzieliśmy się w jaki sposób rozprzestrzeniają się zarazki i wirusy oraz poznaliśmy sposoby na to, aby zmniejszyć ryzyko ich rozprzestrzeniania. Kolejną wiedzą jaką nabyliśmy na zajęciach była umiejętność dokładnego mycia rąk, tak, aby nie ominąć żadnej części dłoni. Dobrze już wiemy jak długo powinniśmy myć ręce, aby były dokładnie wyczyszczone, a pomoże nam w tym wyrecytowanie wierszyka pt.: „Wlazł kotek na płotek”, którego wypowiedzenie trwa około 20 sekund, czyli tyle ile powinniśmy myć ręce. Podzieliliśmy również na dwie grupy produkty spożywcze, które wpływają pozytywnie na nasz organizm oraz te, które nie przynoszą nam żadnych korzyści. Oczywiście w grupie produktów, które nam nie sprzyjają znalazły się te, które sprawiają nam najwięcej radości, tj.: słodkości, gazowane napoje, słone przekąski. Jako dzieci uczęszczające do szkoły z certyfikatem Szkoły Promującej Zdrowie, ograniczamy te niesprzyjające produkty, a promujemy te, z których płyną korzyści, co czwartek wykonując samodzielnie kolorowe i pełne warzyw kanapki. Ostatnią częścią spotkania była nauka odpowiedniego dbania o higienę jamy ustnej oraz mycia zębów. Każde z dzieci miało okazję przećwiczyć umiejętność poprawnego mycia zębów na modelu. Zajęcia sprawiły wszystkim dzieciom mnóstwo radości i zakończyliśmy je z głowami pełnymi nowej i praktycznej wiedzy.

Poniżej galeria zdjęć.