Fundusze Europejskie
Strona główna/Aktualności/Spotkanie z zawodem

Spotkanie z zawodem

27 Października 2020

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 7 im. Jana Pawła II w minionym roku szkolnym rozpoczęli cykl spotkań mających na celu zapoznanie się z różnymi zawodami.
Uczniowie mogli wówczas zadawać wiele pytań, jak również przekonać się na żywo jak wygląda praca w danym zakładzie pracy
Wycieczki te stanowiły dla młodzieży cenne źródło wiedzy o różnych zawodach, wykonywanych przez pracowników odwiedzanych zakładów pracy. Dzięki nim bezpośrednio poznali ze źródła przydatne informacje na temat działalności firmy, specyfiki zawodów charakterystycznych dla konkretnych branż czy cech psychofizycznych, niezbędnych do wykonywania zadań na różnych stanowiskach pracy.
W tym roku ze względu na zaistniałą sytuacje epidemiologiczną zrealizowali projekt polegający na przygotowaniu wystawy na temat poniższych zawodów:
Tapicer, ogrodnik, cukiernik, kierowca, fotograf, kucharz, stolarz, meblarz, listonosz, sprzedawca, fryzjer, murarz, krawiec.
Każdy z zespołów również przygotował dla klasy mini wykład na temat : jak zostać…., co należy zrobić, jakie szkoły ukończyć i dlaczego warto wykonywać ten właśnie zawód?
Klasa 6c

do góry