Fundusze Europejskie

Święto Drzewa

7 Listopada 2020

                W tym roku szkolnym przyłączyliśmy się do obchodów Święta Drzewa. Drzewa i lasy to niezbędne narzędzia regulacji klimatu. Pochłaniają dwutlenek węgla, spowalniają spływ wód powierzchniowych. Aby zmniejszyć, a następnie zatrzymać zmiany klimatu, jedną z najważniejszych spraw jest wspólne działanie w tym kierunku. Ziemia jest naszym wspólnym domem, o który możemy zadbać tylko my sami, nikt inny za nas tego nie zrobi.
To święto organizuje co roku 10 października Klub Gaja. Stałym patronem w organizacji „Święta drzewa" są Lasy Państwowe. Święto Drzewa to nie tylko sadzenie drzew, to również ratowanie zwierząt, adaptacja rzek, segregowanie odpadów, zbieranie aluminiowych puszek, baterii, propagowanie oszczędzania wody i energii, zachęcanie do ekologicznych zakupów
12 października na korytarzach naszej szkoły pojawiły się sylwety drzew, a uczniowie klas młodszych przyklejali do nich liście z zapisanymi talentami, klasy starsze wieszały liście na których uczniowie pisali za co szanują drzewa. Podczas zajęć świetlicowych dzieci wykonały „Niebotyczne Drzewo” z liśćmi zapisanymi przesłaniami dla świata. Klasy IV-VI na lekcjach techniki wykonały proklamacje i rozwiesiły je w widocznych miejscach. Korytarze ozdobiły „Drzewa ze wszystkiego”, czyli przestrzenne prace plastyczne uczniów z klas , które włączyły się w realizację projektu. Mimo deszczowej pogody udało się niektórym klasom posadzić drzewka, które Pani Agnieszka Gorzelak pozyskała dla nas z Nadleśnictwa w Oleśnicy, za co serdecznie dziękujemy.
Realizacja takich projektów ma na celu kształtowanie u naszych uczniów poczucie odpowiedzialności za środowisko naturalne i postawy proekologiczne.
Małgorzata Smolak

do góry