Strona główna/Aktualności/Szkoła naszym drugim domem- szanujmy siebie nawzajem i (..)

Szkoła naszym drugim domem- szanujmy siebie nawzajem i wszystko co nas otacza

22 Listopada 2023

W naszej szkole przez miesiąc październik i listopad był realizowany program Szkoła naszym drugim domem- szanujmy siebie nawzajem i wszystko co nas otacza.
Celem programu było przeciwdziałanie i redukowanie przemocy w szkole oraz przeciwdziałanie, redukowanie przejawów wandalizmu i nieposzanowania mienia społecznego szkoły oraz osób w niej uczących się i pracujących.
W ramach projektu na godzinach wychowawczych zostały sporządzone listy zachowań, które uczennice i uczniowie naszej szkoły uważają jako szkodliwe i niepożądane. Każda klasa utworzoną listę przekazała Samorządowi Uczniowskiemu. W oparciu o przekazane listy Samorząd uczniowski opracuje zasady ogólne, które staną się obowiązujące dla całej społeczności uczniowskiej.
Wierzymy, że demokratyczny sposób dojścia do zasady Nie czyń drugiemu, co tobie nie miłe, przyczyni się do polepszenia naszych wzajemnych kontaktów, szacunku dla siebie nawzajem oraz poszanowania naszego wspólnego mienia.
Teresa Agon

Poniżej galeria zdjęć.