Strona główna/Aktualności/Szkolny konkurs plastyczny na plakat pt. „232 rocznica (..)

Szkolny konkurs plastyczny na plakat pt. „232 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja”

4 Maja 2023

Witaj Majowa Jutrzenko….
Szkolny konkurs plastyczny
na plakat pt. „232 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja”
dla uczniów klas 4
Celem konkursu było zaprezentowanie wiedzy i talentów plastycznych dzieci poprzez stworzenie plakatu na temat wydarzeń, bohaterów i symboli związanych z uchwaleniem w 1791 roku Konstytucji 3 Maja. A także promowanie wśród młodzieży idei patriotyzmu, kształtowanie poczucia świadomości narodowej i szacunku wobec własnego państwa.
Zadaniem Uczestników było wykonanie plakatu na temat wydarzeń, bohaterów i symboli związanych z uchwaleniem w 1791 roku Konstytucji 3 Maja. Plakat mógł być wykonany w dowolnym formacie, techniką plastyczną - rysunkową, tj. farbami plakatowymi, akwarelą, kredkami drewnianymi, kredkami świecowymi, pastelami, flamastrami, ołówkiem, węglem lub techniką płaską, tj. wycinanka, bądź wydzieranka z kolorowych gazet i papieru.
W konkursie uczestniczyli uczniowie klasy 4a i 4b. Wszystkie prace są wyjątkowe.
Wyniki konkursu:
I miejsce: Ksawery Milewicz 4b