Fundusze Europejskie
Strona główna/Aktualności/Szkolny turniej gry w Chińczyka o puchar

Szkolny turniej gry w Chińczyka o puchar

22 Stycznia 2020

Dwudziestego stycznia w Szkle Podstawowej nr 7 im. Jana Pawła II odbył się turniej gry w chińczyka. Organizatorem była klasa 5c pod opieka wychowawcy, Beaty Rubaszewskiej. W turnieju uczestniczyli uczniowie klas 5 – 8.

Celem spotkania była promocja gier planszowych jako kształcącej i mądrej rozrywki. Kształtowanie umiejętności przewidywania, myślenia, budowania strategii i planowania działań. Uczenie samodzielnego podejmowania decyzji i przyjmowania skutków. Budowanie umiejętności współpracy i wzajemnych relacji.

Turniej składał się z trzech etapów. Pierwszy to rozgrywki czteroosobowych drużyn o zakwalifikowanie się najlepszych do drugiego etapu. Po emocjonującej grze najlepsi zasiedli zasiadło do kolejnych rozgrywek. Nad prawidłowym przebiegiem Turnieju czuwał Animator – Sędzia – uczeń klasy 5c pod okiem wychowawcy.

I nadszedł ostatni etap, w którym zasiadł trzech zawodników. Pod czujnym okiem sędziów i dopingu kolegów w ostatnim momencie rzut kostką zmienił wynik gry i zwycięzcą został Jakub z 7 klasy.

Gra wzbudziła wiele pozytywnych emocji zarówno wśród uczniów, jak i obserwatorów.

Klasa 5c

do góry