Fundusze Europejskie
Strona główna/Aktualności/Uczniowie i nauczyciele oleśnickiej Siódemki aktywnie (..)

Uczniowie i nauczyciele oleśnickiej Siódemki aktywnie biorą udział w ogólnopolskim projekcie pt. Zaproś mnie na swoją lekcję.

13 Listopada 2020

   Edukacyjni pasjonaci wpadli na kolejny pomysł, któremu przyświeca idea kreatywnej i innowacyjnej edukacji. Magdalena Krajewska z Zespołu Placówek Oświatowych w Tucznie oraz Irmina Żarska z Prywatnej Szkoły Podstawowej im. T. Halika w Redzie zaprosiły nauczycieli - pasjonatów do prowadzenia wideokonferencji.

Wśród nich znalazły się m.in. lekcje na temat myślenia wizualnego, bezpieczeństwa w sieci, szkodliwości palenia, emocji, historii higieny, mody, różnych obszarów Polski i świata, archeologii, gwar, języka kaszubskiego, obozów zagłady, klimatu, legend czy jaskiń.

     Lekcje w ramach projektu prowadzą m.in. nauczyciele znani ze swojej działalności w całej Polsce, prelegenci konferencji edukacyjnych, twórcy popularnych stron, projektów i blogów.

Projektowi przyświecają idee: twórczej, ciekawej edukacji, spotkań z ciekawymi ludźmi, poszerzania zainteresowań i przyjemniejszej realizacji podstawy programowej. Wszyscy uczestnicy angażują się w niego bezpłatnie.

W krainę myślenia wizualnego, naszych uczniów, wprowadził specjalista z drugiego końca Polski i na dodatk pochodzący z Czech pani Vitia Hofmman.

Pani Marlena Wojnar , nauczycielka języka polskiego z Zespołu Szkół Odzieżowo- Włókienniczego z Lublina zdradziła nam tajniki dobrego przemówienia .

Uczniów  klasy siódmych we włoskie przesądy wprowadził Krzysztof Jan Wojtyra- italinista i teolog.

Warszawską gwarę i kulturę przybliży nam Radosław Potrac-nauczyciel historii, pedagog specjalny - terapeuta, archeolog podwodny, kordynator Towarzystwa Przyjaciół Warszawy.

 

  

   Lekcje z zaproszonymi gośćmi z Polski są niezmiernie inspirujące i ciekawe.

 

do góry