Strona główna/Aktualności/Uczniowie naszej szkoły we współpracy z Młodzieżowa (..)

11 Kwietnia 2024

Uczniowie naszej szkoły we współpracy z Młodzieżowa Radą Miasta Oleśnicy poprowadzili debatę pt:
„Młodzież w Oleśnicy”. Debata jest częścią tegorocznego projektu „Młodzi głosują” Centrum Edukacji Obywatelskiej, w którym uczestniczymy. Była to debata moderowana. Eksperci mieli za zadanie udzielić odpowiedzi na pytania zadawane przez prowadzące. Uczestników debaty również zaproszono do zadawania pytań ekspertom, a ekspertów o udzielanie odpowiedzi. Naszymi ekspertami byli również uczniowie naszej szkoły:
Zuzanna - uczennica 8 klasy Szkoły Podstawowej nr 7 w Oleśnicy. Mieszka pod Oleśnicą. Bardzo lubi się angażować w akcje szkoły i nie tylko. Jest członkiem samorządu klasowego w swojej szkole już 2 rok. Przez cały czas jest wolontariuszem i angażuje się w akcje szkolne i pozaszkolne, oraz zbiórki pieniędzy.
Wiktoria - ma 14 lat. Obecnie uczęszcza do Szkoły Podstawowej nr 7 im. Jana Pawła II w Oleśnicy gdzie pełni funkcję przewodniczącej klasy oraz Samorządu szkolnego. Uprawia lekkoatletykę oraz lubi śpiewać.
Maria - uczennica Szkoły Podstawowej nr 7 im. Jana Pawła II w Oleśnicy. Harcerka ZHP oraz wolontariuszka fundacji „Kachna” i Cała Oleśnica Biega.
Debatę poprowadziły Nina i Julia.
Pytania dotyczyły różnych problemów związanych z ofertą skierowaną do młodych ludzi. Eksperci uznali, że miasto uwzględnia ich potrzeby, tworzy projekty, ma szeroka bazę. W Oleśnicy działają kluby sportowe, jest wiele punktów rekreacyjnych. Znakiem rozpoznawczym Oleśnicy są róże i zamek. Raczej czujemy się bezpieczni w naszym mieście, choć jeden z ekspertów zauważył potrzebę większej ilości patroli na Placu Zwycięstwa zwłaszcza wieczorami.
Komunikacja miejska zdaniem ekspertów także funkcjonuje sprawnie. . Eksperci sądzą , że Oleśnica nie jest do końca rozreklamowana, brakuje jej znaku rozpoznawczego, który mógłby informować o jej atrakcyjności. Czy uważasz ,że członkostwo w Unii Europejskiej jest korzystne dla Oleśnicy? - tutaj także pojawiły się odpowiedzi pozytywne, co łączy się z rozbudowa naszej małej ojczyzny. Dziewczyny miały różne zdanie na temat : czy wiążą swoją przyszłość z Oleśnicą, Mają tu jednak swoje korzenie i chciałyby zostać w rodzinnym mieście, jednak niektóre tylko na jakiś czas.
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 7 w Oleśnicy składają serdeczne podziękowania wszystkim zaproszonym ekspertom za odpowiedzenie na nasze pytania oraz przekazania cennej wiedzy dotyczącej naszego miasta Oleśnicy w ramach programu Młodzi Głosują. Dziękujemy radnym Młodzieżowej Rady Miasta Oleśnicy za udział w debacie. Dzięki Państwa życzliwości, pomocy i zaangażowania nasi uczniowie mogli poznać ważne informacje o swojej Małej Ojczyźnie.

Poniżej galeria zdjęć.