Strona główna/Aktualności/Warsztaty bożonarodzeniowe

Warsztaty bożonarodzeniowe

6 Stycznia 2024

13.12.2023 odbyły się warsztaty bożonarodzeniowe, w których udział dzieci z grupy 0B wraz ze swoimi rodzicami. Celem warsztatów było spędzenie czasu rodziców z dziećmi i pobudzenie w nich kreatywności, poczucia estetyki oraz rozwój zmysłu projektowania. Te wszystkie cechy miały pomóc uczestnikom warsztatów w wykonaniu zadania, jakim było wykonanie stroika bożonarodzeniowego. Zajęcia wpłynęły na rozwój motoryki małej oraz koordynacji oko-ręka. Podczas zajęć kierowaliśmy się zasadą zero waste, tzn. prace wykonane zostały z ozdób świątecznych jakie każdy z nas ma w domu. Dzieci z pełnym zaangażowaniem pomagały swoim rodzicom w pracy, stanęły na wysokości zadania, dało się zauważyć, że wspólna praca przyniosła radość rodzicom jak i dzieciom. Efekty pracy były oszałamiające, a dzieci bardzo dumne z wykonanych prac. Każdy opuścił warsztaty z uśmiechem na twarzy i poczuciem wiary w swoje możliwości manualne i techniczne.

Poniżej galeria zdjęć.