Strona główna/Aktualności/Woda źródłem życia

Woda źródłem życia

25 Marca 2021

22 marca obchodzony był Światowy Dzień Wody, w bieżącym roku pod hasłem „Docenianie wody”. Uczniowie naszej szkoły mają świadomość, jak wielką rolę odgrywa woda i jakie zagrożenie niesie ze sobą spadek jej zasobów. Obchody tego święta przyczyniają się do pogłębianie szacunku do wody, która ze względu na swą pozorną dostępność często bywa marnotrawiona. Świadome i racjonalne korzystanie z zasobów wodnych jest zadaniem dla nas wszystkich. Ograniczanie zużycia wody w niektórych obszarach pozwoli na lepsze gospodarowanie jej zasobami, przez co kolejne pokolenia ludzi będą miały zagwarantowany bezpieczny dostęp do czystej wody. Istnieje wiele sposobów oszczędzania wody takich jak korzystanie z prysznica zamiast brania długich kąpieli czy zakręcanie wody podczas mycia zębów. Warto odchodzić od uszczelniania powierzchni kostką brukową i zastąpić ją elementami ażurowymi, które z biegiem czasu przerastają roślinnością i wchłaniają wody opadowe. Dobrym sposobem na oszczędzanie wody jest też zamiana trawnika na kwietne łąki - pachnące, oddające wilgoć środowisku. Uczniowie klas młodszych i starszych te wszystkie ważne treści zawarli w swoich pracach. Oszczędzajmy wodę!!!

1a też miała w tym dniu udział.

Podczas informatyki też wykonywaliślmy prace.