Wycieczka 4a

19 Grudnia 2023

Klasa 4a obejrzała największy obraz, jaki mieli możliwość do tej pory zobaczyć. Wiecie jaki ? Panoramę Racławicką. Uczniowie uczestniczyli w lekcji muzealnej , podczas której poznali historię powstania kościuszkowskiego, biografię Tadeusza Kościuszki i dowiedzieli się jaka była sytuacja Polski przed powstaniem. Kolejnym punktem dnia były rozgrywki w kręgielni w Sky Towerze.
Wszystkie cele naszego wyjazdu zostały zrealizowane , a więc:
- kształtowanie wrażliwości estetycznej poprzez aktywny odbiór sztuki,
- zapoznanie z pojęciami: muzeum, eksponat, wystawa, poznanie historii bitwy pod Racławicami i postaci Tadeusza Kościuszki oraz kształtowanie nawyków kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych (muzeum)
-propagowanie różnych form rekreacji i wypoczynku, zainteresowanie uczniów ciekawą i nietypową dyscypliną sportu a także integracja zespołu klasowego.

Poniżej galeria zdjęć.