Strona główna/Aktualności/Z wizytą w Zespole Placówek Specjalnych

Z wizytą w Zespole Placówek Specjalnych

27 Marca 2024

Dzisiaj mieliśmy przyjemność spotkać się z podopiecznymi Zespołu Placówek Specjalnych w Oleśnicy. Przewodnicząca komisji do spraw wolontariatu - Martyna Schmidt , jednocześnie radna ze Szkoły Podstawowej nr 7 wraz z uczniami z klasy 7a , wychowawcą – panem Piotrem i opiekunem Młodzieżowej Rady Miasta Oleśnicy , panią Beata wspólnie z radnymi wręczyli dzisiaj pluszaki dzieciom z ZPS.
21. marca to Światowy Dzień Zespołu Downa. Jest to data nieprzypadkowa – zestawienie tych liczb odnosi się do trisomii 21 pary chromosomów, czyli biologicznego podłoża występowania cech, składających się na model rozwoju określony jako zespół Downa. Tolerancja to słowo , które wielu z nas lubi używać, warto pamiętać o nim w tym dniu. Wszyscy zasługujemy na to, aby żyć w świecie , w którym będziemy czuć się dobrze. Jednym z kroków do osiągnięcia tego jest uświadomienie sobie, że inny nie znaczy gorszy! Pamiętajcie – bądźmy tolerancyjni!

Poniżej galeria zdjęć.