Strona główna/Aktualności/Zdrowie zaczyna się w śniadaniówce

Zdrowie zaczyna się w śniadaniówce

7 Października 2021

29 października odbyło się spotkanie rodziców uczniów grup zerowych z doradcą żywieniowym Panią Alicją Mostek. Spotkanie zostało zorganizowane w ramach Projektu Szkoła Promująca Zdrowie. Takie spotkanie z Rodzicami dzieci sześcioletnich zaczynających naukę w naszej szkole odbyło się po raz czwarty, także jest to nasza tradycja. Podczas spotkania Pani Alicja poruszyła najważniejsze zagadnienia związane ze zdrowym odżywianiem dzieci w wieku szkolnym, przedstawiła zalecenia dietetyków, podkreśliła jak ważne jest śniadanie jako pierwszy posiłek i co powinno się znaleźć w śniadaniówce na drugie śniadanko.
Pani Ala zwróciła szczególną uwagę na skład ulubionych przez dzieci słodyczy, mlecznych deserków i musów owocowych. Zachęcała rodziców do komponowania pełnowartościowych drugich śniadań przedstawiając przepisy na zdrowe potrawy i ich zalety dla rozwoju młodych organizmów . Uczulała rodziców na to, aby dzieci unikały słodzonych napojów, batonów, chipsów w swojej diecie, a zwiększały spożycie wody niegazowanej, warzyw, owoców, nabiału. Prelegentka swoje wypowiedzi uzupełniła atrakcyjną prezentacją multimedialną. Podczas prezentacji multimedialnej została przedstawiona Piramida Zdrowego Żywienia i Stylu Życia wraz z 10 zasadami prawidłowego żywienia , a ich realizacja daje szanse na prawidłowy rozwój, sprawność intelektualną i fizyczną. Na zakończenie spotkania Pani Alicja przedstawiła kilka ciekawych tytułów książek poświęconych zdrowemu żywieniu. Rodzice z zainteresowaniem wysłuchali wszystkich rad.