Strona główna/Aktualności/Promocja zdrowia

Promocja zdrowia

Znaleziono wiadomości: 83.

Międzyszkolne zawody lekkoatletyczne

16 maja uczniowie naszej szkoły wzięli udział w międzyszkolnych zawodach lekkoatletycznych.

Mikołajki dla zwierząt 2022

Po raz kolejny z sukcesem zakończyła się nasza szkolna akcja „Mikołajki dla zwierząt. Wzięli w niej udział uczniowie wszystkich klas i oddziałów przedszkolnych. Uczniowie przynieśli : koce, ,łóżeczko, zabawki, miski, środki czystości, wysokogatunkową karmę, przekąski i dużo innych rzeczy.

• 2022-10-26

Energetykom mówię NIE!

W obecnych czasach napoje energetyzujące zyskują popularność wśród dorosłych, ale tez dzieci. Składają się one głównie z cukru i substancji dodających energii jak kofeina, tauryna czy guarana oraz l-karnityna. Działają one pobudzająco na organizm, mają na celu zwiększenie koncentracji i przeciwdziałanie zmęczeniu.

Bajk Stajl

Dzisiaj gościliśmy w klasie 2 a ekipę rowerową z Oleśnicy,która skonstruowała rikszę, pełniącą funkcję "ruchomej ławeczki".

Dzień Drzewa

Drzewa i lasy to niezbędne narzędzia regulacji klimatu. Pochłaniają dwutlenek węgla, spowalniają spływ wód powierzchniowych, są również domem dla wielu zwierząt. Uczniowie klas 1-4 aktywnie włączyli się w obchody Święta Drzewa przypadającego 10 października. Klasa 2b sadziła sadzonki drzew na terenie boiska szkolnego przy ul. 11 Listopada.

Światowy Dzień Jabłka

Nasz szkoła w środę -28.09.2022r obchodziła Światowy Dzień Jabłka. Celem tego święta jest popularyzowanie zalet tego owocu. A jest ich mnóstwo, jak choćby wartości odżywcze. Jabłko to źródło witaminy C,B1, B2,B3, B5, β-karotenu, likopenu i wielu innych, minerałów (m.in. żelazo, potas, cynk) czy błonnika roślinnego.

W SP7 mierzymy się ze smogiem

W SP7 MIERZYMY SIĘ ZE SMOGIEMdla powietrza, dla zdrowia, dla przyszłych pokoleń!

Szkolne Dni Promocji Zdrowia „Wracamy do formy”

W ostatnim tygodniu nauki w ramach Szkolnych Dni Promocji Zdrowia realizowaliśmy projekt „Wracamy do formy” .Główne cele jakie sobie założyliśmy to:

Zdrowe drugie śniadanie na maj

Bułka grahamka z różnymi nasionkami z pastą jajeczną Placuszki bananowe z mąki kukurydzianej Mandarynka i kawałki papryki

Wracamy do formy

Kolejny raz w ramach projektu "Wracamy do formy" uczestniczyliśmy w warsztatach kulinarnych prowadzonych przez instruktora Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Oleśnicy Panią Beatę Bąk. Tym razem zrobiliśmy pyszne słodkości bez cukru.