Strona główna/Aktualności/ Kiermasz charytatywny z okazji Dnia życzliwości

Kiermasz charytatywny z okazji Dnia życzliwości

27 Listopada 2021

Z okazji Międzynarodowego Dnia Życzliwości 22.11.2021 roku w budynku przy ul.11 listopada przygotowana działania mające na celu rozwijanie u uczniów wrażliwość, życzliwość, empatię i współpracę. W dniu życzliwości skupiliśmy się na okazaniu życzliwości i wsparcia szczególnie potrzebującym dzieciom z Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci poprzez kiermasz charytatywny. Oprócz tego uczniowie z inicjatywy pani Justyny Pietroń przygotowali plakaty w tematyce życzliwości oraz szkoła została obwieszona hasłami o życzliwości przez zespół wolontariatu. Wielu uczniów klas czwartych wykazało się zaangażowaniem i pomysłowością tworząc bransoletki, pierścionki, zawieszki do kluczy i inne ozdoby. W akcje włączyli się również rodzice przygotowując poduszki, frotki do włosów oraz dając swoim pociechą pieniądze do wrzucenia do puszki. Nauczyciele z zespołu wolontariatu Anna Kulwieć, Bernadeta Prostak, Jolanta Dworaczyńska i Karolina Hortecka przygotowały biżuterię na kiermasz i zajmowały się sprzedażą drobiazgów na rzecz hospicjum. Aneta Grzesiak i Marta Szachniewicz ze swoimi klasami przygotowały bałwanki na kiermasz. Dzieciaki z klasy 2b mogły je wykupić z prawem pierwokupu, co uczynili dzięki czemu do puszki na rzecz hospicjum wrzucono 140 zł. Kiermasz cieszył się dużym zainteresowaniem, uczniowie znali cel akcji i chętnie pomagali otrzymując w zamian drobiazgi własnoręcznie przygotowane.
Zespół wolontariatu

Zdjęcie z kiermaszu charytatywnego w holu szkoły.
1. Na zdjęciu pani wicedyrektor z koralami zakupionymi na kiermaszu stojąca obok nauczycielki. Z przodu zdjęcia dwoje uczniów stojących obok stołu z biżuterią wystawianą na kiermaszu.

2. Na zdjęciu kiermasz charytatywny. Obok stołu z biżuterią stoją uczniowie i nauczycielka. Jeden uczeń wrzuca pieniądze do puszki. Dziewczynka wybiera bransoletki.

Poniżej galeria zdjęć.