Strona główna/Aktualności/AKCJA ,,GÓRA GROSZA 2024"

AKCJA ,,GÓRA GROSZA 2024"

3 Czerwca 2024

Od listopada 2023 do końca lutego 2024 r. w naszej szkole odbyła się zbiórka pieniędzy w ramach ogólnopolskiej akcji ,,Góra Grosza". Jest to akcja o charakterze dobroczynnym, a jej głównym celem jest zebranie środków na pomoc dzieciom, które z różnych przyczyn nie mogą wychowywać się we własnym domu rodzinnym. Pośrednim, ale najważniejszym celem akcji jest jednak działanie edukacyjne – pokazanie dzieciom i młodzieży, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu osób i wspólne działanie dla dobra potrzebujących.
Uczniowie z naszej szkoły oraz dzieci z oddziału przedszkolnego chętnie przyłączyli sie do szkolnej akcji. Każdy przyniósł tyle, ile mógł, w myśl zasady: „Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie”.Udział w akcji pomógł uzmysłowić naszym wychowankom, że oddając chociażby jeden grosz, można zrealizować wielkie przedsięwzięcia na rzecz dzieci w trudnej sytuacji życiowej.
Wszystkim tym, którzy wzięli udział w naszej szkolnej akcji serdecznie dziękujemy!!!

Poniżej galeria zdjęć.