Strona główna/Aktualności/Akcji Sprzątanie Świata 2024

Akcji Sprzątanie Świata 2024

30 Września 2024

Mając na uwadze dobro nasze i naszej planety uczniowie naszej szkoły przystąpili do 31. Akcji Sprzątanie świata pod hasłem „Na straży czystej Ziemi”. W akcji wzięło udział 17 klas 0 – VII.
Przed przystąpieniem do akcji nauczyciele przeprowadzili zajęcia w klasie korzystając z materiałów, jakie otrzymaliśmy od organizatorów ogólnopolskiej Akcji Sprzątania Świata, do której zgłosiłam szkołę początkiem września.
W dniu akcji - 20 września dzieci zostały wyposażone w niezbędny sprzęt - rękawiczki oraz worki i udali się w teren. Przy pięknej pogodzie uczniowie sprzątali teren miejski wokół szkoły (park miejski, skwery, podwórka, trawniki). Najczęściej napotykanymi śmieciami były papierki, puszki, butelki. Wszystko to zostało przyniesione do szkoły i złożone wokół śmietnika szkolnego, skąd zostały zabrane przez MGK.

Koordynator akcji
Małgorzata Czapiga – Maciąg