Strona główna/Aktualności/Bądź EKO. Oddaj zużyty telefon komórkowy.

Bądź EKO. Oddaj zużyty telefon komórkowy.

23 Października 2021

Podsumowanie akcji
BĄDŹ EKO : ODDAJ ZUŻYTY TELEFON KOMÓRKOWY
W dniach dwudziesty września - dwudziesty październik klasa siódma c wraz z wychowawcą przeprowadziła akcję zbiórki uszkodzonych telefonów komórkowych. Chcieliśmy uświadomić społeczności szkolnej , że zużyte, uszkodzone telefony komórkowe zawierają metale ciężkie takie jak np. ołów oraz kadm i są znacznym zagrożeniem dla naszego środowiska naturalnego, szczególnie wody i gleby.
Pod hasłem: Zacznijmy porządkowanie i sprzątanie świata od własnego biurka i otoczenia, zachęciliśmy uczniów klas cztery - osiem do aktywnego udziału w akcji. Najaktywniejsze były klasy: siódma b, szósta b i piata b. Łącznie zebraliśmy sześćdziesiąt cztery telefony.
Dziękujemy za ekologiczną postawę i oczekujemy na aktywne działanie w przyszłości.
PAMIĘTAJCIE BĄDŹCIE EKO!
KLASA 7C

OPIS DO ZDJĘCIA:
Uczniowie organizujący akcję ( chłopiec o ciemnych włosach i dziewczynka z siódmej klasy z włosami do ramion) pakują telefony do pudełka)