Strona główna/Aktualności/Spotkanie z zawodem: co można robić na kolei.

Spotkanie z zawodem: co można robić na kolei.

23 Października 2021

Uczniowie klasy siódmej c mieli przyjemność zapoznać się z możliwościami jakie daje kolej chcąc wybrać ją jako swoje miejsce pracy w przyszłości. A stało się to możliwe za sprawą taty Bartka , który opowiedział nam o tym zawodzie.
Uczestnicy spotkania zadawali wiele pytań . Oto, co między innymi dowiedzieli się z mini wykładu.
Maszynista kieruje pociągiem, bezpiecznie dowożąc pasażerów z punktu A do punktu B. Nie są to jednak jedyne obowiązki nałożone na maszynistę. Jest on również odpowiedzialny za stan techniczny pojazdu. Jeżeli chce się wykonywać ten zawód to oczywiście obok szkoły średniej, kursów należy mieć predyspozycje zdrowotne. I oczywiście należy uczyć się języków obcych.
Dróżnik, dyżurny ruchu, konduktor, rewident, ustawiacz czy zawiadowca to inne zawody, które można wykonywać pracując na kolei.
Praca na kolei to praca pełna satysfakcji, możliwości poznawania świata, nowych ludzi . Zarówno dla kobiet , jak i mężczyzn.
Spotkanie stanowiło dla nas cenne źródło wiedzy o różnych zawodach. Miłą niespodzianką były pociągi piankowe, które otrzymaliśmy na zakończenie spotkania. Dziękujemy.
Klasa 7c

Uczniowie siedzą w klasie i oglądają prezentację. Na ekranie widać pędzący pociąg.

Uczniowie siedzą w klasie i uczestniczą w wykładzie. Obok tablicy stoi wykładowca ( mężczyzna w średnim wieku, ciemnych włosach i jasnej koszuli)