BohaterOn

16 Lutego 2022

Na przełomie wrzesień - październik na terenie naszej szkoły w klasach 5-8 odbyła się realizacja projektu: BohaterOn. Dzisiaj nastąpił czas na podsumowanie.
Zajęcia zostały przeprowadzone w klasach 5-6 na podstawie scenariusza: „MAŁY” ROZNOSICIEL NADZIEI.
Słuchowisko wprowadziło uczniów w powstańczy klimat, zapoznało ich z rolą jaka pełnili „roznosiciel nadziei”. Uczniowie dowiedzieli się czym wówczas kierowała się młodzież i w jakich warunkach musiała się odnaleźć, by przetrwać. Zajęcia te wzbudziły wiele pozytywnych emocji, pomogły również przypomnieć zasady określania czasu w historii i umieszczania wydarzeń na osi czasu.

Zajęcia w klasach 7-8 zostały przeprowadzone na podstawie scenariusza: CO ZA HISTORIA.
Na podstawie wysłuchanego wykładu uczniowie tworzyli infografikę na wylosowany temat. Poznali nową metodę pracy i wykazali się umiejętnościami łączenia tekstu z grafiką.
Dodatkowo wśród uczniów klas 5-8 został ogłoszony konkurs ph: Kartka dla powstańca.
Projekt spotkał się z dużym zainteresowaniem we wszystkich klasach. Myślę, że uczniowie nie będą się już zastanawiać dlaczego 1 sierpnia wyją syreny o godzinie 17:00.

Poniżej dyplom dla dla naszej szkoły.

BohaterOn