Strona główna/Aktualności/Czytam z klasą lekturki spod chmurki

Czytam z klasą lekturki spod chmurki

4 Stycznia 2021

W roku szkolnym 2020/2021 klasa 3 b bierze udział w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym wspierającym rozwój czytelnictwa wśród uczniów klas I-III - „Czytam z klasą lekturki spod chmurki” , który posiada trzy moduły. Przygotowania do realizacji projektu w klasie 3b rozpoczęliśmy od I Modułu i obejrzenia filmu o chmurce Tosi. Stworzyliśmy miejsce w Sali, gdzie na początek umieściliśmy wykonane z plasteliny Czytusie, które podziwiali uczniowie równoległej klasy. Do wspólnego czytania wybraliśmy książkę Marii Terlikowskiej „Drzewo do samego nieba”. Uczniowie otrzymali karty swoich „Lekturników”, które samodzielnie połączyli kolorowymi tasiemkami bądź sznurkami. Pokolorowali stronę tytułową stanowiącą okładkę. Po przeczytaniu książki uzupełniali sukcesywnie karty dotyczące lektury. Nasz czytelniczy kącik nabiera kolorów dzięki pomysłowym pracom plastycznym dzieci.
Zakończyliśmy I Moduł wysyłając sprawozdanie z realizacji zadań do organizatora. Zwieńczeniem naszej pracy było otrzymanie tuż przed Świętami Bożego Narodzenia potwierdzenia wykonanych zadań.
Kolejny Moduł tego projektu zaczniemy już po feriach.

Wychowawca kl. 3 b Małgorzata Górko