Fundusze Europejskie
Strona główna/Aktualności/O czym szumią drzewa

O czym szumią drzewa

11 Stycznia 2021

 „O czym szumią drzewa”
Podsumowanie I modułu innowacji czytelniczej
„Czytam z klasą”.EKOlogicznie
W tym roku szkolnym nasza klasa III a realizuje II edycję projektu „Czytam z klasą. Lekturki spod chmurki”. Ta edycja nosi tytuł EKOlogicznie. Już udało nam się zrealizować I moduł pod hasłem „Mała chmurka w krainie drzew”. Na pierwszą lekturę wybraliśmy „O czym szumią drzewa” Petera Wohllebena. Do wspólnego czytania zaprosiliśmy również Panią Dyrektor Dorotę Rasałę-Świtoń. Po przeczytaniu lektury uzupełniliśmy strony w Lekturniku. W szkole zorganizowaliśmy Święto Drzewa, zrobiliśmy „Drzewo ze wszystkiego” , a na sylwecie innego drzewa przykleiliśmy liście z wypisanymi naszymi talentami, na świetlicy dzieci stworzyły „Niebotyczne Drzewo ”z liśćmi zapisanymi przesłaniami dla świata. Każda z klas posadziła też swoje drzewo w części zielonej boiska szkolnego. Podczas lekcji zdalnych wykonaliśmy postać głównego bohatera, niektórzy stworzyli piękne lasy. Dzięki przeczytanej lekturze dowiedzieliśmy się bardzo ciekawych rzeczy na temat drzew np. czy drzewa mają pryszcze, czy mogą schudnąć, czy mają babcie i dziadków itp.
Obejrzeliśmy filmy z ciekawostkami o drzewach. Zadanie ekologiczne wykonaliśmy również zdalnie. Wysłuchaliśmy opowiadania „ Mała chmurka w krainie drzew” oraz aktywnie obejrzeliśmy prezentację wykonaną na podstawie scenariusza, z której dowiedzieliśmy się min. co nam dają drzewa?
Na koniec wykonaliśmy piękne prace plastyczne. Po feriach zaczynamy kolejny moduł pod hasłem „Mała chmurka w krainie śniegu”.
Klasa III a

do góry