Strona główna/Aktualności/Dzień Drzewa w klasach 0-3

Dzień Drzewa w klasach 0-3

21 Października 2024

Światowy Dzień Drzewa to coroczne święto, które ma na celu promowanie ochrony środowiska naturalnego oraz budowanie więzi między ludźmi a naturą. Dzień ten obchodzony jest 10 października w wielu krajach na całym świecie i celebruje się go na różnorodne sposoby.
Klasy młodsze w naszej szkole też przyłączyły się do tych obchodów tego święta i realizowały zadania projektowe pod hasłem „Drzewo, to skarb” Głównym celem projektu było propagowanie wiedzy o drzewach i ich roli dla środowiska oraz poszerzanie zasobu wiadomości na temat środowiska przyrodniczego oraz odkrywanie swoich talentów.
Uczniowie rozpoczęli realizację tego projektu już wcześniej i zorganizowali w swoich salach lekcyjnych zielone kąciki z roślinami doniczkowymi. Podczas Dnia Drzewa uczniowie obejrzeli prezentacje poświęcone różnym gatunkom drzew iglastych i liściastych, rozwiązywali łamigłówki na tablicach interaktywnych, tworzyli lapbooki o drzewach, zawiesili na gałęziach liście z zapisanymi na nich talentami, powstało tzw. Drzewo Talentów i zostało umieszczone na korytarzu szkolnym. Dzieci z grupy 0a posadziły na boisku szkolnym kilka sadzonek drzew, stworzyły też ciekawe prace plastyczne, a grupa 0 b sadziła roślinki w donicach i tworzyła albumy i zielniki.
Wszyscy uczniowie zostali zachęceni do wzięcia udziału w Ogólnopolskim Konkursie Drzewo Roku , który organizowany jest przez Klub Gaja.

Małgorzata Smolak

Poniżej galeria zdjęć.