Strona główna/Aktualności/Edukacja włączająca w polskiej szkole

Edukacja włączająca w polskiej szkole

21 Października 2024

18 października 2024 roku w Warszawie odbyła się konferencja "Edukacja włączająca w polskiej szkole. Współczesne wyzwania i perspektywy na przyszłość". W wydarzeniu wzięła udział nasza nauczycielka, pani Beata, która pełni również funkcję wicedyrektora w Szkole Podstawowej nr 7 im. Jana Pawła II.
Podczas konferencji omawiano rosnącą liczbę dzieci ze zróżnicowanymi potrzebami edukacyjnymi, która w Polsce wzrosła o 70% w ostatnich ośmiu latach. Pani Beata aktywnie uczestniczyła w dyskusjach na temat roli nauczycieli w pracy z tymi uczniami oraz znaczenia współpracy z pedagogami specjalnymi. Temat edukacji włączającej jest szczególnie ważny w naszej szkole, gdzie staramy się tworzyć środowisko sprzyjające rozwojowi wszystkich uczniów.
Dodatkowo, warto podkreślić, że pani Beata została nominowana do II etapu ogólnopolskiego konkursu EduSensus Education Awards w kategorii Wychowawca Roku 2024. Jej zaangażowanie w tworzenie inkluzyjnego środowiska edukacyjnego oraz inspiracja dla uczniów są niezwykle cenne dla naszej społeczności szkolnej.
Dzięki takim inicjatywom jak ta konferencja, wspólnie dążymy do stworzenia edukacji dostępnej dla każdego dziecka, co jest kluczowe dla ich przyszłości. W naszej szkole priorytetem jest rozwijanie wiedzy i umiejętności, które pozwolą nam lepiej wspierać uczniów ze zróżnicowanymi potrzebami edukacyjnymi.