Fundusze Europejskie
Strona główna/Aktualności/Małe anioły siódemki

Małe anioły siódemki

16 Lutego 2021

Uczniowie klas I-III i dzieci z grup 0 naszej szkoły kolejny raz zaangażowali się w bezinteresowną pomoc. W dniach od 04.02 - 12.02.2021 roku w budynku przy ul. 11 Listopada zorganizowany został Charytatywny Kiermasz Walentynkowy. Celem była zbiórka pieniędzy dla Pani Pauliny na pomoc w zakupieniu protezy nogi, która pozwoli Jej wrócić do normalnego funkcjonowania. Podczas kiermaszu za datek włożony do puszki uczniowie otrzymywali gipsowe serduszko - świecznik lub aniołka. Serduszka i aniołki wykonali uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej Caritas  Archidiecezji Wrocławskiej w Dobroszycach i w ramach współpracy zostały one przekazane do naszej szkoły. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu i ofiarności dzieci i ich rodziców udało się zebrać dużą kwotę 2 624 zł. Akcje charytatywne są na stałe wpisane  w działalność szkolnego wolontariatu. Uczą dzieci wrażliwości na potrzeby innych, życzliwości, tolerancji, rozwijają empatię, kształtują pozytywną postawę wobec cierpiących i potrzebujących, wzmacniają postawę odpowiedzialności za siebie i drugiego człowieka.Uczniowie klas I-III i dzieci z grup 0 naszej szkoły kolejny raz zaangażowali się w bezinteresowną pomoc. W dniach od 04.02 - 12.02.2021 roku w budynku przy ul. 11 Listopada zorganizowany został Charytatywny Kiermasz Walentynkowy. Celem była zbiórka pieniędzy dla Pani Pauliny na pomoc w zakupieniu protezy nogi, która pozwoli Jej wrócić do normalnego funkcjonowania. Podczas kiermaszu za datek włożony do puszki uczniowie otrzymywali gipsowe serduszko - świecznik lub aniołka. Serduszka i aniołki wykonali uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej Caritas  Archidiecezji Wrocławskiej w Dobroszycach i w ramach współpracy zostały one przekazane do naszej szkoły. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu dzieci i ich rodziców udało się zebrać dużą kwotę 2 624 zł. Akcje charytatywne są na stałe wpisane w działalność szkolnego wolontariatu. Uczą dzieci wrażliwości na potrzeby innych, życzliwości, tolerancji, rozwijają empatię, kształtują pozytywną postawę wobec cierpiących i potrzebujących, wzmacniają postawę odpowiedzialności za siebie i drugiego człowieka.

Czasami wystarczy tak niewiele, by pomóc drugiej osobie, by zmienić jej życie na lepsze, by wywołać na jej twarzy szczery uśmiech, by przywrócić nadzieję na lepsze jutro.

Pomagajmy, bo to się opłaca, puszczone w obieg dobro wraca zwielokrotnione. 

Choć zdajemy sobie sprawę, że słowa to za mało, aby wyrazić naszą wdzięczność za okazaną pomoc, przyjmij  - Drogi Darczyńco - nasze szczere podziękowania.
Zespół do Spraw Wolontariatu

do góry