Fundusze Europejskie
Strona główna/Aktualności/Ogólnoszkolna akcja z okazji Światowego Dnia Kota z (..)

Ogólnoszkolna akcja z okazji Światowego Dnia Kota z inicjatywy klasy VIIC .

16 Lutego 2021

Światowy Dzień Kota to święto obchodzone corocznie 17 lutego w Polsce mające podkreślić znaczenie kotów w życiu człowieka, niesienie pomocy wolno żyjącym i bezdomnym zwierzętom, które miały kiedyś dom, ale niestety go utraciły. Głównym celem jest także uwrażliwienie ludzi na często bardzo trudny koci los.

Nasza akcja polegała na przybliżeniu ciekawostek z życia kotów , ich wspaniałego wyglądu, cech charakterystycznych dla ras a przede wszystkim podkreślenia roli tego gatunku w życiu człowieka . Każdy uczestnik akcji będący właścicielem kota mógł wykonać zdjęcie swojego pupila umieszczając ciekawostkę z jego życia. Osoby , które nie posiadają kotów mogły zrobić zdjęcie kotom w pobliża swojego miejsca zamieszkania czyli kotom wolno żyjącym lub kotom ze swojej rodziny lub schroniska. Akcja spotkała się z dużym zainteresowaniem ze strony wielbicieli kotów. Przesłano wiele wspaniałych zdjęć. Ciekawostki z życia dodatkowo przybliżyły ich charakter. Najciekawsze zostały opublikowane na stronie internetowej szkoły. Dodatkowo udział w akcji wszystkich zainteresowanych odnotowano w Lidze Klas.
Pamiętajmy !
Kontakt z kotem działa uspokajająco, zmniejsza stres. Głaskanie zwierzęcia, jego monotonne, głębokie mruczenie i rozmaite kocie zaśpiewy wpływają kojąco na osoby nerwowe. Nazywa się to felinoterapią, czyli leczenie kotem .
Organizator klasa VIIc wraz z wychowawcą.

do góry